Megtartó háló a legkisebbeknek

2015. november 13., címkék: korai fejlesztés, bethesda kidsz, köznevelési pályázat

„Interdiszciplinaritás, rendszerszemlélet, integráció, inkluzív nevelés, kora gyermekkori intervenciós diagnosztika" – többek között ezek a szavak szerepeltek a Magyarországi Református Egyház Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény (röviden: Református EGYMI) november eleji rendezvényének meghívóján. A nap végére viszont a sok szakkifejezés mögött láttam egy csöppnyi gyereket, akit egy – sokszor aggódó – család vesz körül. Aztán láttam a családot egy olyan segítőkkel körülvett világban, ahol az „erősek" megteszik mindazt, amivel az „erőtlenek gyengeségeit" orvosolhatják.

Legkorábbi segítség

2015. november 06., címkék: bethesda kidsz, köznevelési pályázat

Több, mint nyolcvan pedagógus vett részt azon a konferencián, melyen a gyermekek korai fejlesztésével kapcsolatos tapasztalataikat osztották meg a téma neves szakemberei.